Jul
01
July Themed Dinner: IOWA
Sat, Jul 1st 5:15pm at Aposto
Aug
24
Connect with John Norris
Thu, Aug 24th 11:30am at TBD
Aug
24
Restaurant Week: Aposto + Scala - 8/24
Thu, Aug 24th 5:15pm at Aposto
Aug
24
Lydia Can't Breathe // Hazer // Line of Departure
Thu, Aug 24th 9:00pm at DG's Tap House
Aug
25
Connect with John Norris
Fri, Aug 25th 11:30am at TBD
Aug
25
Restaurant Week: Aposto + Scala - 8/25
Fri, Aug 25th 5:15pm at Aposto
Aug
26
Restaurant Week: Aposto + Scala - 8/26
Sat, Aug 26th 5:15pm at Aposto
Aug
26
BACK ROAD BASH 2017
Sat, Aug 26th 5:30pm at Vail School Yard
Aug
26
Geographer
Sat, Aug 26th 8:00pm at The M-Shop
Aug
27
Albert Castiglia Live at Fat Fish Pub
Sun, Aug 27th 5:00pm at Fat Fish Pub
Aug
27
Restaurant Week: Aposto + Scala - 8/27
Sun, Aug 27th 5:15pm at Aposto
Aug
29
Connect with John Norris
Tue, Aug 29th 11:30am at TBD
Aug
29
Connect with John Norris
Tue, Aug 29th 4:00pm at TBD
Aug
29
Drawing Class with Molly Nagel
Tue, Aug 29th 7:00pm at The Workspace
Aug
30
Woodshop Orientation with John Burright
Wed, Aug 30th 7:00pm at The Workspace
Aug
31
Friendship Bracelets Workshop with Rhonda Scott
Thu, Aug 31st 6:00pm at The Workspace
Sep
01
Glorious Hip Hop Glow Party
Fri, Sep 1st 9:00pm at Lefty's Live Music
Sep
02
September Themed Dinner: Steak Night 9/2
Sat, Sep 2nd 5:15pm at Aposto
Sep
02
ELECTRIC SHOCK / BAD HAIR
Sat, Sep 2nd 8:00pm at RIBCO
Sep
03
25th Annual Bowlful of Blues
Sun, Sep 3rd 12:00pm at The Fred Maytag Bowl (Maytag Park)
Sep
03
Glow Wild Food Vendor Registration
Sun, Sep 3rd 12:00pm at Jester Park
Sep
03
Glow Wild
Sun, Sep 3rd 3:00pm at Jester Park
Sep
03
Greg Brown with Bo Ramsey
Sun, Sep 3rd 5:00pm at Prairie Moon Winery
Sep
05
EYEHATEGOD / CRO-MAGS
Tue, Sep 5th 8:00pm at RIBCO
Sep
06
Sewing Lesson with Judith Lemish
Wed, Sep 6th 6:00pm at The Workspace
Sep
07
Hammered Silver Earrings Workshop with Terrie Hoefer
Thu, Sep 7th 6:00pm at The Workspace
Sep
07
Dis/Unity: A Service
Thu, Sep 7th 7:30pm at Englert Theatre
Sep
07
TWISTA
Thu, Sep 7th 8:00pm at RIBCO
Sep
08
Firefly Country Nights: Canaan Smith
Fri, Sep 8th 5:00pm at Main Street
Sep
08
Dis/Unity: A Service
Fri, Sep 8th 5:30pm at Englert Theatre
Sep
08
Catfish Keith
Fri, Sep 8th 8:00pm at The Mill
Sep
08
Bassel & the Supernaturals w/ DJ Nash
Fri, Sep 8th 8:00pm at DG's Tap House
Sep
08
Luxotica Lounge Cabaret
Fri, Sep 8th 9:00pm at Lefty's Live Music
Sep
09
Chuckwagon Races
Sat, Sep 9th 12:00pm at U.S. Cellular Grandstand
Sep
09
Hemlock Ghosthive Absolute Power
Sat, Sep 9th 5:00pm at Lefty's Live Music
Sep
09
Dis/Unity: A Service
Sat, Sep 9th 7:30pm at Englert Theatre
Sep
09
Justin Moore w/ guests Parmalee & Jordan Rager
Sat, Sep 9th 7:30pm at U.S. Cellular Grandstand
Sep
09
TODAY IS THE DAY
Sat, Sep 9th 9:00pm at RIBCO
Sep
10
Sunday Brunch at Aposto in September
Sun, Sep 10th 10:00am at Aposto
Sep
10
Chuckwagon Races
Sun, Sep 10th 12:00pm at U.S. Cellular Grandstand
Sep
10
Taste in Ferguson
Sun, Sep 10th 3:00pm at Savoy Banquet Center
Sep
10
Argentine Tango with Valerie Williams
Sun, Sep 10th 4:00pm at The Workspace
Sep
10
Samantha Fish
Sun, Sep 10th 5:00pm at Lefty's Live Music
Sep
10
Herman's Hermits/The Grass Roots/The Buckinghams
Sun, Sep 10th 7:30pm at U.S. Cellular Grandstand
Sep
11
TONY MACALPINE WITH SPECIAL GUEST FELIX MARTIN
Mon, Sep 11th 5:00pm at Lefty's Live Music
Sep
11
Hardwood Jewelry Box Class with John Burright
Mon, Sep 11th 6:00pm at The Workspace
Sep
11
The Frontmen of Country
Mon, Sep 11th 7:30pm at U.S. Cellular Grandstand
Sep
12
Wheel Pottery Class with Greg Lamont
Tue, Sep 12th 7:00pm at The Workspace
Sep
12
for KING & COUNTRY
Tue, Sep 12th 7:30pm at U.S. Cellular Grandstand
Sep
12
The Cactus Blossoms
Tue, Sep 12th 8:00pm at The Mill
Sep
13
Belly Dance Class with Shiara
Wed, Sep 13th 5:45pm at The Workspace
Sep
13
Arnold Motor Supply IMCA Blue Ribbon Showdown
Wed, Sep 13th 6:30pm at U.S. Cellular Grandstand
Sep
13
The Mountain Goats
Wed, Sep 13th 8:00pm at Englert Theatre
Sep
14
Outlaw Elite National Truck & Tractor Pull
Thu, Sep 14th 2:00pm at U.S. Cellular Grandstand
Sep
14
Acrylic Painting Class with Kyle Renell
Thu, Sep 14th 7:00pm at The Workspace
Sep
14
An Evening of Wonders
Thu, Sep 14th 7:30pm at Washington Area PAEC
Sep
14
An Evening with Wishbone Ash
Thu, Sep 14th 7:30pm at Redstone Room
Sep
14
Warm Brew
Thu, Sep 14th 8:00pm at The M-Shop
Sep
14
Downtown Boys
Thu, Sep 14th 9:00pm at The Mill
Sep
15
CCF Sprint Car Triple Header
Fri, Sep 15th 6:30pm at U.S. Cellular Grandstand
Sep
15
DIGITAL CIRCUS 2K17
Fri, Sep 15th 7:00pm at RIBCO
Sep
15
Tiny Moving Parts w/ Stars Hollow
Fri, Sep 15th 8:00pm at The M-Shop
Sep
15
Giuda / Make Your Mark / Broken Ones
Fri, Sep 15th 9:00pm at Lefty's Live Music
Sep
16
Truck Pull Nationals w/ NW Iowa Garden Tractor/Mini-Rod Pull
Sat, Sep 16th 10:00am at U.S. Cellular Grandstand
Sep
16
Relief Printmaking Workshop with Alexis Dwyer
Sat, Sep 16th 12:00pm at The Workspace
Sep
16
September Themed Dinner: Steak Night 9/16
Sat, Sep 16th 5:15pm at Aposto
Sep
16
Old Dominion
Sat, Sep 16th 7:30pm at U.S. Cellular Grandstand
Sep
16
Hailey Whitters
Sat, Sep 16th 8:00pm at The M-Shop
Sep
17
CCF Centennial Birthday Bash
Sun, Sep 17th 7:00pm at Clay County Fairgrounds
Sep
17
Rainer Maria
Sun, Sep 17th 8:00pm at The Mill
Sep
17
GGoollDD
Sun, Sep 17th 10:00pm at The Lift
Sep
18
Dear Stress, Let's Break Up...
Mon, Sep 18th 6:00pm at The Workspace
Sep
19
The Legendary Shack Shakers
Tue, Sep 19th 6:00pm at Lefty's Live Music
Sep
19
Stained Glass Class with Rod Simpson
Tue, Sep 19th 6:00pm at The Workspace
Sep
19
Carbon Leaf
Tue, Sep 19th 8:00pm at The M-Shop
Sep
20
Sewing Lesson with Judith Lemish
Wed, Sep 20th 6:00pm at The Workspace
Sep
20
Glass Beads Class with Rhonda Scott
Wed, Sep 20th 7:00pm at The Workspace
Sep
20
Reverend Peyton's Big Damn Band w/ Matthew James
Wed, Sep 20th 9:00pm at DG's Tap House
Sep
21
Davina & The Vagabonds
Thu, Sep 21st 8:00pm at The Mill
Sep
22
Maximum Ames Music Festival 2017
Fri, Sep 22nd 5:00pm at Various Venues
Sep
22
Company
Fri, Sep 22nd 7:30pm at Kum & Go Theater
Sep
22
Seven Performance Season Subscription
Fri, Sep 22nd 7:30pm at Kum & Go Theater
Sep
22
Six Performance Season Subscription
Fri, Sep 22nd 7:30pm at Kum & Go Theater
Sep
22
Four Performance Season Subscription
Fri, Sep 22nd 7:30pm at Kum & Go Theater
Sep
22
The Steel Wheels
Fri, Sep 22nd 8:00pm at The M-Shop
Sep
22
Pokey LaFarge
Fri, Sep 22nd 8:00pm at Englert Theatre
Sep
22
LEGENDARY SHACK SHAKERS
Fri, Sep 22nd 9:00pm at RIBCO
Sep
23
Tai Chi Class with Jon Lloyd
Sat, Sep 23rd 10:00am at The Workspace
Sep
23
September Themed Dinner: Steak Night 9/23
Sat, Sep 23rd 5:15pm at Aposto
Sep
23
Company
Sat, Sep 23rd 7:30pm at Kum & Go Theater
Sep
23
Mandolin Orange
Sat, Sep 23rd 8:00pm at Englert Theatre
Sep
23
Open Mike Eagle
Sat, Sep 23rd 8:00pm at The M-Shop
Sep
23
MOM'S KITCHEN WIDESPREAD PANIC TRIBUTE
Sat, Sep 23rd 9:00pm at RIBCO
Sep
23
Marah in the Mainsail // Halfloves // Honeygold
Sat, Sep 23rd 9:00pm at DG's Tap House
Sep
24
Company
Sun, Sep 24th 2:00pm at Kum & Go Theater
Sep
24
Anthony Gomes Live at Fat Fish Pub
Sun, Sep 24th 3:00pm at Fat Fish Pub
Sep
24
The Vibrators / Die Mutts / Display Case
Sun, Sep 24th 5:00pm at Lefty's Live Music
Sep
24
P.O.S
Sun, Sep 24th 10:00pm at The Lift
Sep
25
Beginning Soap Making Workshop with Jan Verploeg
Mon, Sep 25th 6:00pm at The Workspace
Sep
25
Intermediate Wheel Pottery Class with Jonathan Castro
Mon, Sep 25th 6:30pm at The Workspace
Sep
26
MELVINS
Tue, Sep 26th 8:00pm at RIBCO
Sep
27
Wheel Pottery Class with Alice McGary
Wed, Sep 27th 2:30pm at The Workspace
Sep
27
OverTime
Wed, Sep 27th 5:00pm at Lefty's Live Music
Sep
27
Woodshop Orientation with John Burright
Wed, Sep 27th 5:30pm at The Workspace
Sep
27
Company
Wed, Sep 27th 7:30pm at Kum & Go Theater
Sep
27
Jack Ingram
Wed, Sep 27th 8:00pm at The M-Shop
Sep
28
Turquoise Bracelet Class with Terrie Hoefer
Thu, Sep 28th 6:00pm at The Workspace
Sep
28
Company
Thu, Sep 28th 7:30pm at Kum & Go Theater
Sep
29
Company
Fri, Sep 29th 7:30pm at Kum & Go Theater
Sep
29
The Right Now + Diplomats of Solid Sound
Fri, Sep 29th 9:00pm at The Mill
Sep
30
Matthew James & the Rust Belt Union Album Release
Sat, Sep 30th 12:00pm at Lefty's Live Music
Sep
30
Season Tickets - General Seating
Sat, Sep 30th 12:00pm at Turner Jazz Center
Sep
30
Company
Sat, Sep 30th 2:00pm at Kum & Go Theater
Sep
30
September Themed Dinner: Steak Night 9/30
Sat, Sep 30th 5:15pm at Aposto
Sep
30
Company
Sat, Sep 30th 7:30pm at Kum & Go Theater
Sep
30
Sun Seeker
Sat, Sep 30th 8:00pm at The M-Shop
Sep
30
WILLIAM ELLIOTT WHITMORE
Sat, Sep 30th 8:00pm at RIBCO
Oct
01
Company
Sun, Oct 1st 2:00pm at Kum & Go Theater
Oct
01
Argentine Tango with Valerie Williams
Sun, Oct 1st 4:00pm at The Workspace
Oct
01
Three Iowa Sopranos
Sun, Oct 1st 4:30pm at Washington Area PAEC
Oct
01
Spence Live at Lefty's
Sun, Oct 1st 5:00pm at Lefty's Live Music
Oct
02
Intermediate Soap Making Workshop with Jan Verploeg
Mon, Oct 2nd 6:00pm at The Workspace
Oct
02
Stephen Kellogg
Mon, Oct 2nd 7:00pm at Flying Mango
Oct
03
Big Band BASH 2017
Tue, Oct 3rd 6:00pm at Prairie Meadows Events Center
Oct
03
The Olate Dogs
Tue, Oct 3rd 7:00pm at Englert Theatre
Oct
03
Flor
Tue, Oct 3rd 8:00pm at The M-Shop
Oct
04
Dear Stress, Let's Break Up...
Wed, Oct 4th 5:30pm at The Workspace
Oct
04
Company
Wed, Oct 4th 7:30pm at Kum & Go Theater
Oct
05
Rhapsody in Blue - Gershwin and Friends
Thu, Oct 5th 7:30pm at Turner Jazz Center
Oct
05
Company
Thu, Oct 5th 7:30pm at Kum & Go Theater
Oct
05
Matt Pond PA
Thu, Oct 5th 8:00pm at The Mill
Oct
05
Bryce Vine
Thu, Oct 5th 8:00pm at The M-Shop
Oct
06
The 25th Annual Putnam County Spelling Bee
Fri, Oct 6th 7:30pm at Ankeny Theatre
Oct
06
2017/2018 Full Season Ticket Package
Fri, Oct 6th 7:30pm at Sheslow Auditorium and Hoyt Sherman
Oct
06
Company
Fri, Oct 6th 7:30pm at Kum & Go Theater
Oct
06
St. Martin in the Fields Chamber Ensemble
Fri, Oct 6th 7:30pm at Sheslow Auditorium
Oct
06
T.J. Miller
Fri, Oct 6th 8:00pm at ISU Memorial Union
Oct
07
Bacon Expo 2017
Sat, Oct 7th 11:00am at Hansen Ag Center
Oct
07
Company
Sat, Oct 7th 2:00pm at Kum & Go Theater
Oct
07
The 25th Annual Putnam County Spelling Bee
Sat, Oct 7th 7:30pm at Ankeny Theatre
Oct
07
Company
Sat, Oct 7th 7:30pm at Kum & Go Theater
Oct
08
The 25th Annual Putnam County Spelling Bee
Sun, Oct 8th 2:00pm at Ankeny Theatre
Oct
08
Company
Sun, Oct 8th 2:00pm at Kum & Go Theater
Oct
08
Titus Andronicus
Sun, Oct 8th 3:00pm at Englert Theatre
Oct
08
Xandria/ Kobra & The Lotus
Sun, Oct 8th 4:30pm at Lefty's Live Music
Oct
08
Hawthorne Heights
Sun, Oct 8th 7:00pm at The M-Shop
Oct
10
Striped Cutting Board with John Burright
Tue, Oct 10th 6:00pm at The Workspace
Oct
11
Dustin Lynch
Wed, Oct 11th 8:00pm at Hansen Ag Student Learning Center
Oct
11
together PANGEA w/ Tall Juan and Daddy Issues
Wed, Oct 11th 8:00pm at The M-Shop
Oct
11
wellRED: From Dixie With Love
Wed, Oct 11th 8:00pm at Englert Theatre
Oct
12
Galaxy Scarf Workshop with Sarah Cady
Thu, Oct 12th 6:30pm at The Workspace
Oct
12
The 25th Annual Putnam County Spelling Bee
Thu, Oct 12th 7:30pm at Ankeny Theatre
Oct
12
MENZINGERS
Thu, Oct 12th 8:00pm at RIBCO
Oct
13
AQHA BOA Challenge Champions Table Reservation
Fri, Oct 13th 4:00pm at The Clubhouse at Prairie Meadows
Oct
13
The 25th Annual Putnam County Spelling Bee
Fri, Oct 13th 7:30pm at Ankeny Theatre
Oct
13
Old 97's
Fri, Oct 13th 8:00pm at Englert Theatre
Oct
13
Big Thief
Fri, Oct 13th 9:00pm at The Mill
Oct
14
Glass Beads Intensive Workshop with Rhonda Scott
Sat, Oct 14th 10:00am at The Workspace
Oct
14
AQHA BOA Challenge Champions Table Reservation
Sat, Oct 14th 4:00pm at The Clubhouse at Prairie Meadows
Oct
14
The 25th Annual Putnam County Spelling Bee
Sat, Oct 14th 7:30pm at Ankeny Theatre
Oct
14
The Lone Bellow
Sat, Oct 14th 8:00pm at Englert Theatre
Oct
15
The 25th Annual Putnam County Spelling Bee
Sun, Oct 15th 2:00pm at Ankeny Theatre
Oct
15
David Bromberg & John Sebastian
Sun, Oct 15th 7:00pm at Englert Theatre
Oct
16
Sugar Skull Embroidery Workshop with Judith Lemish
Mon, Oct 16th 6:00pm at The Workspace
Oct
17
Thee Commons
Tue, Oct 17th 8:00pm at The Mill
Oct
19
Casting Metal Class with John Burright
Thu, Oct 19th 6:00pm at The Workspace
Oct
20
Witching Hour
Fri, Oct 20th 12:00pm at Englert Theatre
Oct
20
Girlpool w/ Palm & Lala Lala
Fri, Oct 20th 8:00pm at The M-Shop
Oct
23
Sewing Lesson with Judith Lemish
Mon, Oct 23rd 6:00pm at The Workspace
Oct
23
Screen Printing Class with Reed Siems
Mon, Oct 23rd 6:00pm at The Workspace
Oct
24
Shawn Colvin
Tue, Oct 24th 8:00pm at Englert Theatre
Oct
25
Intermediate Glass Beads with Rhonda Scott
Wed, Oct 25th 6:00pm at The Workspace
Oct
26
Knitting Class with Sarah Cady
Thu, Oct 26th 7:00pm at The Workspace
Oct
26
The Stone Foxes
Thu, Oct 26th 8:00pm at The Mill
Oct
26
Blackalicious
Thu, Oct 26th 8:00pm at The M-Shop
Oct
28
BELL WITCH / PRIMITIVE MAN
Sat, Oct 28th 7:00pm at RIBCO
Oct
30
SELECTOR DUB NARCOTIC
Mon, Oct 30th 7:00pm at RIBCO
Nov
01
Sewing Lesson with Judith Lemish
Wed, Nov 1st 6:00pm at The Workspace
Nov
02
Bob Schneider
Thu, Nov 2nd 8:00pm at The Mill
Nov
03
Bully
Fri, Nov 3rd 9:00pm at The Mill
Nov
04
Little BIG Fest 2017
Sat, Nov 4th 5:00pm at Des Moines Social Club
Nov
04
Real Estate
Sat, Nov 4th 8:00pm at Englert Theatre
Nov
04
Peter Mulvey
Sat, Nov 4th 8:00pm at The M-Shop
Nov
04
JC BROOKS
Sat, Nov 4th 9:00pm at RIBCO
Nov
05
Coriolanus
Sun, Nov 5th 3:00pm at Englert Theatre
Nov
05
Argentine Tango with Valerie Williams
Sun, Nov 5th 4:00pm at The Workspace
Nov
05
Swingin' Utters
Sun, Nov 5th 5:00pm at Lefty's Live Music
Nov
06
Sewing Lesson with Judith Lemish
Mon, Nov 6th 6:00pm at The Workspace
Nov
08
Fused Glass Ornaments with Rhonda Scott
Wed, Nov 8th 6:00pm at The Workspace
Nov
09
Dar Williams
Thu, Nov 9th 8:00pm at The Mill
Nov
10
Chase Garrett's Piano Stomp
Fri, Nov 10th 7:00pm at Englert Theatre
Nov
10
The Flick
Fri, Nov 10th 7:30pm at Kum & Go Theater
Nov
11
Paul Anka - Celebrating 60 years of Hits - His Way
Sat, Nov 11th 7:30pm at Prairie Meadows
Nov
11
The Flick
Sat, Nov 11th 7:30pm at Kum & Go Theater
Nov
12
The Flick
Sun, Nov 12th 2:00pm at Kum & Go Theater
Nov
12
Metromix of Iowa City
Sun, Nov 12th 4:30pm at Washington Area PAEC
Nov
14
L.A. Witch
Tue, Nov 14th 8:00pm at The Mill
Nov
15
The Flick
Wed, Nov 15th 7:30pm at Kum & Go Theater
Nov
16
The Flick
Thu, Nov 16th 7:30pm at Kum & Go Theater
Nov
16
Latin Jazz - Dizzy's 100th Birthday
Thu, Nov 16th 7:30pm at Turner Jazz Center
Nov
16
All Them Witches
Thu, Nov 16th 9:00pm at The Mill
Nov
17
The Flick
Fri, Nov 17th 7:30pm at Kum & Go Theater
Nov
18
The Flick
Sat, Nov 18th 2:00pm at Kum & Go Theater
Nov
18
The Flick
Sat, Nov 18th 7:30pm at Kum & Go Theater
Nov
18
Noname
Sat, Nov 18th 8:00pm at Englert Theatre
Nov
18
ZOSO
Sat, Nov 18th 8:00pm at Englert Theatre
Nov
19
The Flick
Sun, Nov 19th 2:00pm at Kum & Go Theater
Dec
01
Judah & the Lion
Fri, Dec 1st 8:00pm at ISU Memorial Union
Dec
03
Argentine Tango with Valerie Williams
Sun, Dec 3rd 4:00pm at The Workspace
Dec
09
Time for Three: Holiday Concert
Sat, Dec 9th 7:30pm at Sheslow Auditorium
Dec
14
A Christmas Carol
Thu, Dec 14th 7:30pm at Kum & Go Theater
Dec
15
A Christmas Carol
Fri, Dec 15th 7:30pm at Kum & Go Theater
Dec
16
A Christmas Carol
Sat, Dec 16th 2:00pm at Kum & Go Theater
Dec
16
A Christmas Carol
Sat, Dec 16th 7:30pm at Kum & Go Theater
Dec
17
A Christmas Carol
Sun, Dec 17th 2:00pm at Kum & Go Theater
Dec
17
A Christmas Carol
Sun, Dec 17th 7:30pm at Kum & Go Theater
Dec
19
A Christmas Carol
Tue, Dec 19th 7:30pm at Kum & Go Theater
Dec
20
A Christmas Carol
Wed, Dec 20th 7:30pm at Kum & Go Theater
Dec
21
All That Holiday Jazz! featuring Gina Gedler
Thu, Dec 21st 7:00pm at Turner Jazz Center
Dec
21
The Blenders - Holiday Soul Tour 2017
Thu, Dec 21st 7:30pm at The Meadows Event Center
Dec
21
A Christmas Carol
Thu, Dec 21st 7:30pm at Kum & Go Theater
Dec
22
A Christmas Carol
Fri, Dec 22nd 7:30pm at Kum & Go Theater
Dec
23
A Christmas Carol
Sat, Dec 23rd 2:00pm at Kum & Go Theater
Dec
23
A Christmas Carol
Sat, Dec 23rd 7:30pm at Kum & Go Theater
Jan
14
Squirrel Nut Zippers
Sun, Jan 14th 7:00pm at Englert Theatre
Jan
27
In The Spotlight
Sat, Jan 27th 7:00pm at Washington Area PAEC
Feb
14
Music for Lovers and Friends - feat. Rose Colella
Wed, Feb 14th 12:00pm at Turner Jazz Center
Feb
16
Cyrille Aimée
Fri, Feb 16th 7:30pm at Sheslow Auditorium
Feb
23
A View from the Bridge
Fri, Feb 23rd 7:30pm at Kum & Go Theater
Feb
24
A View from the Bridge
Sat, Feb 24th 7:30pm at Kum & Go Theater
Feb
25
A View from the Bridge
Sun, Feb 25th 2:00pm at Kum & Go Theater
Feb
27
A View from the Bridge
Tue, Feb 27th 7:30pm at Kum & Go Theater
Feb
28
A View from the Bridge
Wed, Feb 28th 7:30pm at Kum & Go Theater
Mar
02
A View from the Bridge
Fri, Mar 2nd 7:30pm at Kum & Go Theater
Mar
03
A View from the Bridge
Sat, Mar 3rd 2:00pm at Kum & Go Theater
Mar
03
A View from the Bridge
Sat, Mar 3rd 7:30pm at Kum & Go Theater
Mar
03
Gaelic Storm
Sat, Mar 3rd 8:00pm at Englert Theatre
Mar
04
A View from the Bridge
Sun, Mar 4th 2:00pm at Kum & Go Theater
Mar
22
Generations of Jazz in Washington
Thu, Mar 22nd 7:00pm at Washington Area PAEC
Mar
22
Jazz in the Fight for Civil Rights - Early Show
Thu, Mar 22nd 7:00pm at Turner Jazz Center
Apr
07
2017/2018 Trio Package
Sat, Apr 7th 7:30pm at Sheslow Auditorium and Hoyt Sherman
Apr
07
Lysander Piano Trio & Charles Neidich:Transplanted
Sat, Apr 7th 7:30pm at Sheslow Auditorium
Apr
13
The Christians
Fri, Apr 13th 7:30pm at Kum & Go Theater
Apr
14
The Christians
Sat, Apr 14th 7:30pm at Kum & Go Theater
Apr
15
The Christians
Sun, Apr 15th 2:00pm at Kum & Go Theater
Apr
18
The Christians
Wed, Apr 18th 7:30pm at Kum & Go Theater
Apr
19
The Christians
Thu, Apr 19th 7:30pm at Kum & Go Theater
Apr
19
Artistry in Rhythm - Music of Stan Kenton
Thu, Apr 19th 7:30pm at Turner Jazz Center
Apr
20
The Christians
Fri, Apr 20th 7:30pm at Kum & Go Theater
Apr
21
The Christians
Sat, Apr 21st 2:00pm at Kum & Go Theater
Apr
21
The Christians
Sat, Apr 21st 7:30pm at Kum & Go Theater
Apr
22
The Christians
Sun, Apr 22nd 2:00pm at Kum & Go Theater
May
10
Rapture, Blister, Burn
Thu, May 10th 7:30pm at Kum & Go Theater
May
11
Rapture, Blister, Burn
Fri, May 11th 7:30pm at Kum & Go Theater
May
12
Eighth Blackbird
Sat, May 12th 7:30pm at Sheslow Auditorium
May
13
Rapture, Blister, Burn
Sun, May 13th 2:00pm at Kum & Go Theater
May
16
Rapture, Blister, Burn
Wed, May 16th 7:30pm at Kum & Go Theater
May
17
Rapture, Blister, Burn
Thu, May 17th 7:30pm at Kum & Go Theater
May
18
Rapture, Blister, Burn
Fri, May 18th 7:30pm at Kum & Go Theater
May
19
Rapture, Blister, Burn
Sat, May 19th 2:00pm at Kum & Go Theater
May
19
Rapture, Blister, Burn
Sat, May 19th 7:30pm at Kum & Go Theater
May
20
Rapture, Blister, Burn
Sun, May 20th 2:00pm at Kum & Go Theater
Jul
21
Chapel Con
Sat, Jul 21st 10:00am at Albert Lea City Arena
Aug
01
Prairie Meadows Racing Club I
Wed, Aug 1st 12:00pm at Prairie Meadows
Aug
01
Donate to IRIS
Wed, Aug 1st 12:00pm at Donation
Aug
12
ACT 2017-18 Season Punch Cards
Sun, Aug 12th 3:00pm at Ankeny Theatre
Apr
01
DONATION
Wed, Apr 1st 12:00pm at City Sounds

Policies and Terms of Service
Copyright © 2003-2017 MIDWESTIX.
All Rights Reserved.